Γονείς & Κηδεμόνες

Χρήσιμες πληροφορίες για τους γονείς των μαθητών μας.

Ωρολόγιο πρόγραμμα

ισχύει από 20-11-23

Εκπαιδευτικό Υλικό

...από τους καθηγητές και τους μαθήτες μας.

Aγαπητοί γονείς, κηδεμόνες και παιδιά

Η σχολική χρονιά αρχίζει και μία είναι η ευχή για όλους μας...Υγεία!!

Οι διαφορετικές συνθήκες εξαιτίας της πανδημίας δεν χαλάνε τη χαρά και την προσδοκία όλων να ξαναβρεθούμε.

Τηρούμε το μέτρο πρόληψης διασποράς του ιού και φοράμε όλοι μάσκες.

Σας περιμένουμε τη Δευτέρα, 13/9/2021 και ώρα 8.15 π.μ. για τον καθιερωμένο Αγιασμό, ο οποίος θα πραγματοποιηθεί στο προαύλιο με ολιγομελές σύνολο μαθητών και εκπαιδευτικών.

Τα παιδιά θα εισέρχονται στο Σχολείο από την κεντρική είσοδο, ενώ οι γονείς δεν εισέρχονται στο χώρο του Σχολείου.

Σύμφωνα  με την ανακοίνωση του Υπουργείου, έχει ξεκινήσει η χορήγηση δωρεάν Self test από τα φαρμακεία για τους ανεμβολίαστους μαθητές-τριες.

Οι μαθητές καλούνται να προσέλθουν  στο σχολείο με:

1. Ή το πιστοποιητικό εμβολιασμού
  2. Ή το πιστοποιητικό νόσησης 6μηνών
  3. Ή με την δήλωση αρνητικού self test

Οι μαθητές την ημέρα αυτή θα παραλάβουν τα βιβλία τους και μετά το τέλος του αγιασμού, περίπου στις 11.30 π.μ. θα αποχωρήσουν.

Σας βεβαιώνουμε ότι το Σχολείο έχει λάβει τ' απαραίτητα μέτρα για την προστασία της υγείας όλων, σύμφωνα με τις επικαιροποιημένες οδηγίες του ΕΟΔΥ.

Σας περιμένουμε.

Μ' εκτίμηση και εκ μέρους του Συλλόγου Διδασκόντων