Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες

Αγαπητά μας παιδιά,

Ο Διευθυντής και οι εκπαιδευτικοί του 2ου Γυμνασίου Αμαλιάδας σας καλωσορίζουμε στο σχολείο μας και σας ευχόμαστε μία δημιουργική και παραγωγική σχολική χρονιά. Το σχολείο είναι ο χώρος στον οποίο όλοι μας, καθηγητές και μαθητές, περνάμε πολύ χρόνο από τη ζωή μας, για αυτό αξίζει να καταβάλουμε κάθε προσπάθεια, ώστε η εργασία μας να είναι ευχάριστη και αποδοτική. Τόσο η Διεύθυνση όσο και οι καθηγητές σας διαβεβαιώνουμε ότι θα κάνουμε ότι μπορούμε για να καλύψουμε τους στόχους και τις ανάγκες της σχολικής χρονιάς σε όλα τα επίπεδα.

Σας περιμένουμε λοιπόν τη Δευτέρα 12 Σεπτεμβρίου και ώρα 8:15 στο σχολείο μας.

Ο καθιερωμένος αγιασμός θα πραγματοποιηθεί στις 9:00 π.μ. στον αύλειο χώρο του σχολείου. Μετά το τέλος του αγιασμού θα γίνει και η παράδοση των βιβλίων για αυτό οι μαθητές να φέρουν μαζί τους μία σχολική τσάντα.

Μετά την διανομή των βιβλίων οι μαθητές θα αποχωρήσουν.

Με εκτίμηση εκ μέρους του Συλλόγου Διδασκόντων

ο Διευθυντής