ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΓΟΝΕΩΝ & ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ

ΜΑΘΗΤΩΝ Β΄ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ

ΑΜΑΛΙΑΔΑ Τηλ. 2622028014

Κινητά  6972824404 - 6972778939

E-MAIL   Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

INTERNET   http://syllogosgoneon2gymnamaliadas.blogspot.com

ΑΡ. ΑΠΟΦ. ΠΡΩΤ. ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ  16/23-5-1983

Αρ. πρωτοκόλλου  001/2011                                     Αμαλιάδα  10 Ιούνη 2011

Αγαπητοί γονείς,

Την Πέμπτη 9/6/2011 συγκροτήθηκε σε σώμα το νεοεκλεγέν Δ.Σ. του συλλόγου γονέων και κηδεμόνων του Β΄ Γυμνασίου Αμαλιάδας, που απαρτίζεται από :

• ΤΡΑΠΑΛΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ   -  ΠΡΟΕΔΡΟΣ   6972824404
  • ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΛΕΞΙΑ  -   ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ  6955112391
  • ΠΟΛΥΖΩΓΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ  - ΓΕΝΙΚΟΣ   ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ  6984302011
  • ΑΒΡΑΜΗ ΓΕΩΡΓΙΑ  -  ΤΑΜΙΑΣ      6936914085
  • ΖΑΧΑΡΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ  -  ΕΙΔΙΚΟΣ  ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ   6982064115

Αγαπητοί γονείς,

το τέλος της σχολικής χρονιάς μας βρίσκει μπροστά σε μια πρωτοφανή επίθεση με στόχο τα οικονομικά, εργασιακά και ασφαλιστικά μας δικαιώματα. αυτή την επίθεση βιώνει και ο χώρος της παιδείας, με τη μείωση των δαπανών για την παιδεία, την κατάργηση σχολικών και πανεπιστημιακών τμημάτων, τη συγχώνευση τμημάτων και γενικότερα την υποβάθμιση του δημόσιου σχολείου και πανεπιστήμιου.

Αγαπητοί γονείς,

μαζί με τους δασκάλους και τους καθηγητές θέλουμε ένα σχολείο που θα ανταποκρίνεται στο ρόλο του και στις σύγχρονες ανάγκες της κοινωνίας. Θα αναπτύσσει τη δημιουργική σκέψη και την κρίση. Θα απελευθερώνει και θα αξιοποιεί τις δυνατότητες κάθε μαθητή.

ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΣΥΛΛΟΓΟΥΣ ΓΟΝΕΩΝ, ΕΝΩΝΟΥΜΕ ΤΙΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΜΑΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΚΟΙΝΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ ΕΠΙΛΥΣΗΣ ΤΩΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΤΟΥ ΧΩΡΟΥ.

Αγαπητοί γονείς,

η εγγραφή σας και η συμμετοχή σας στο σύλλογο κρίνεται αναγκαία για την ομαλή λειτουργία του σχολείου και το καλό των παιδιών μας.

Ο ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΓΟΝΕΩΝ ΚΑΙ ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ ΤΟΥ Β΄ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ, ΕΥΧΕΤΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΚΑΛΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΣΤΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΥΠΟΣΧΕΤΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΛΑ ΤΟΥΣ ΤΗ ΝΕΑ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ.

Για το Δ.Σ.

Η ΠΡΟΕΔΡΟΣ                                                 Ο ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ